ĮKVĖPĖME VILNIUJE PASODINTI MŪSŲ KRAŠTO MEDŽIŲ MIŠKĄ
Metų pradžioje pievoj.lt sudarė ir visuomenei pristatė lietuvišką biologinės įvairovės miškelio versiją, sukurtą remiantis japonų botaniko Akira Miyawaki metodikos principais, kuomet didelė 1-3 metų vietinės kilmės medžių ir krūmų įvairovė (~30 rūšių), labai tankiai (~250-400 vnt.) sodinama viename are, siekiant suaktyvinti miestų biologinę įvairovę.
Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus miesto parkų darbuotojai susidomėjo šia idėja ir paprašė ją pristatyti bei surado vietą biologinės įvairovės miškelio įkvėptam gausiam mūsų krašto medžių miškui Ozo parke.
Ozo Urban forest – taip pavadintas spalio 22 d. šiame parke pasodintas 740 vietinės kilmės medžių miškas, atspindintis 5 Lietuvoje aptinkamų pušynų tipus, kurį sumodeliavo ir Vilniaus miestui padovanojo miškininkystės platforma “Foros” ir miškų atkūrimo įmonė UAB „Skogran“.
Ir nors tokio miško projektas mažai atspindi biologinės įvairovės miškelio struktūrą, tačiau tai puiki paskata vis drąsiau savivaldybes konsultuojantiems specialistams ir miškininkams siūlyti miestų apželdinimui naudoti vietines augalų rūšis ir gilintis į priemones, padedančias palaikyti biologinę įvairovę urbanizuotoje aplinkoje. Tikimės, kad bandymai adaptuoti Akira Miyawaki principus taip pat bus vis sėkmingesni ir džiaugiamės įkvėpę bei prisidėję prie mūsų krašto medžių miško mieste sodinimo darbų.
Pievoj.lt dėkoja Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai Ramunei Baniulienei, kuri patikėjo miško mieste sodinimo idėja ir pasiūlė ją įgyvendinti Vilniuje. Taip pat Vilniaus miesto parkų kraštovaizdžio architektei Dovilei Ivanauskienei, kuri rūpinosi, kad idėja virstų kūnu bei visiems prisidėjusiems prie pirmojo pilotinio mūsų krašto medžių miškelio projekto įgyvendinimo.
O biologinės įvairovės ar kitokį miškelį savo mieste, mokyklos, įmonės, daugiabučio ar privataus sklypo kieme galite įkurti ir jūs. Kokius medžius rinktis, kaip juos derinti, galite pasižiūrėti išanalizavę šią schemą: Biologinės įvairovės miškelio sodinimo schema. Vietinės kilmės medžiais iš sąrašo prekiauja Valstybinės miškų urėdijos medelynai: https://www.vivmu.lt/lt/medelynai Biologinės įvairovės miškelio schema – tai viena iš daugybės www.pievoj.lt siūlomų biologinės miestų įvairovės palaikymo priemonių.
Labas, aš esu Vilma
Trumpai apie mane
Jau daugiau nei 10 metų atlieku gamtos tyrimus, esu botanikė. Gamtoje pastebėtas mūsų krašto buveinių grožis taip ir būtų likęs prisiminimuose, jei ne noras spalvingas laukines pievas perkelti šalia namų.
Šiandien kviečiu kieme įrengti draugišką gamtinį apželdinimą, naudoti vietines rūšis – rūpintis savo aplinkos sveikata, domėtis gamta.
Todėl čia rasite ir žydinčiomis pievomis kvepiančių pranešimų, kuriuos galima gauti į paštą užsisakius pievoj.lt naujienlaiškį.
Rinkis tai, ką atpažįsta Tavo širdis! ❤
vilma@pievoj.lt